zwierzęta domowe - goście w domu - poradnik

Zwierzęta domowe a goście w naszym domu

Zwierzęta domowe a goście w naszym domu

Wiele domów to miejsca, gdzie zwierzęta domowe traktuje się tak naprawdę jak członków rodziny. Jeśli taka sytuacja ma miejsce w naszym domu to będzie trzeba także pamiętać, że zwierzęta takie mają w domu nie tylko prawa, ale także pewne obowiązki.

Podstawowa sprawa to fakt, że nie zawsze goście muszą naszego zwierzaka pokochać tak jak my. Dlatego, gdy goście pojawiają się u nas będzie można po prostu zwierzaka schować w innym pokoju. Można go zaprezentować, jednak, gdy pojawią się oznaki niepokoju czy też strachu to nie będzie można na siłę gościa przekonywać, żę to najdelikatniejsze zwierzę i może czuć się bezpieczny. To taki moment, gdy psa trzeba bezwzględnie zamknąć w innym pomieszczeniu.

Kot i goście

W ten sposób będzie się można również chronić przed innymi kłopotliwymi sytuacjami, w których pies może mieć swoją rolę. Może zainteresować się między innymi butami gości, kot znaleźć się może w torebce, możę dochodzić do sytuacji, gdy zwierzaki skaczą na gości i spowodują pobrudzenie ubrań czy podarcie rajstop u kobiety.

W niektórych domach jest taka sytuacja, że jedzenie dla zwierząt będzie się podawać na takich samych talerzach jak dla mieszkańców. Trzeba pamiętać jednak, że będzie to niehigieniczne. Nie powinno się tego robić przy gościach, tak samo nie opowiadamy o tym gościom, nawet jeśli chcemy pokazać jak to dobrze traktujemy swojego psa. Jeśli w domu jest taka praktyka to trzeba mieć przygotowane osobne talerze dla gości. Nie powinno się również dawać jedzenia zwierzakom naszych gości, nie jest to eleganckie a dodatkowo może naszym gościom się nie podobać. Cudzych psów nie bierze się na ręce, ponieważ może to je zdenerwować.

Uczulenie na sierść

Może być tak, że wśród gości znajdują się także osoby uczulone na sierść. Jeśli taką osobę znamy to warto będzie się z nią umówić w kawiarni. Jeśli ktoś jednak się u nas pojawi i alergia wtedy się objawi to wydaje się, że najlepiej będzie postarać się o to, by w apteczce mieć coś na takie niespodziewane sytuacje.

Gdy goście mają u nas zostawać na nos powinniśmy postarać się o takie warunki, w których pies czy inny czworonóg będzie zamknięty w innym pomieszczeniu. Nie będzie bowiem komfortowa sytuacja, w której w nocy pojawi się w łóżku naszego gościa nasz pies.

Takie kwestie jak smycz, kaganiec, sprzątanie po psie świadczą nie tylko o dobrym wychowaniu, ale jest to w rzeczywistości obowiązek każdego posiadacza psa. Jeśli takich zasad nie przestrzegamy może dojść do sytuacji, w której ukarani będziemy mandatem. Do restauracji będziemy się również wybierać bez zwierzaków, mimo tego, że niektóre z nich pozwalają na zabranie swojego zwierzęcia.