psy rasy husky - poradnik

Psy rasy Husky

Psy rasy Husky

Psy rasy Husky posiadają bardzo gęste, dwuwarstwowe futro chroniące go przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (wysokie i niskie temperatury, opady). Dlatego bez większych komplikacji może mieszkać zarówno w domu jak i na dworze, w budzie. Spokojnie można go czesać raz na tydzień, a nawet rzadziej jeśli nie jest to pies wystawowy. Jedynie w okresie linienia psa należy czesać bardzo często bo gęsty materac martwego włosa może powodować odparzenia. Jednak aby pies mógł wzbudzać zainteresowanie i podziw nie tylko u nas, ale i otoczenia, na pielęgnację należy poświęcić dużo więcej czasu i wysiłku. Do wystawy psa należy starannie wysuszyć, aby się nie odparzył i wyczesać martwy włos.

Dla psów o konkretnym kolorze dobrze jest używać szamponów intensyfikujących kolor np. Jean Pierre Hery. Dla jasnych psów można korzystać również z szamponów przeznaczonych dla psów białych, które usuną zażółcenia i przebarwienia. Jeśli wystaw odwiedzamy sporo,  np. parę razy w miesiącu można ustalić limit na kąpiele na rzecz suchych szamponów, które zwiększają objętość włosa i redukują zabrudzenia. Po nałożeniu suchego szamponu, trzeba starannie wyczesać. Najlepiej sprawdzą się wtedy szczotki i grzebienie, ale nie ostro zakończone, bo przez zbyt bujne futro trudno wyczuć kiedy trafiamy na skórę, a wtedy skaleczenia czy zadrapania to standard. Na dnie wanny musimy położyć anty-poślizgową matę, bo bujne owłosienie łap husky sprawi, że łapy będą się rozjeżdżać. Wpierw – zabawą w pustej wannie, zabawki i smakołyki, potem dopiero nalewamy wody. Kiedy nie będzie chciał zostać, należy go puścić. Lepiej go z wanny wyjąć, niż uczyć wyskakiwania, bo  może to się skończyć tragicznie.

W powyższym artykule przedstawiono, że bez większych komplikacji może mieszkać zarówno w domu jak i na dworze, w budzie. Spokojnie można go czesać raz na tydzień, a nawet rzadziej jeśli nie jest to pies wystawowy. Jedynie w okresie linienia psa należy czesać bardzo często bo gęsty materac martwego włosa może powodować odparzenia. Jednak aby pies mógł wzbudzać zainteresowanie i podziw nie tylko u nas. Wiele właścicieli nie wyobraża sobie jednak innej rasy.