psie spa

Psie SPA

Psie SPA

Istnieje duża ilość ras psów, które wymagają regularnej pielęgnacji. Jest to realna potrzeba. Praktycznie każdemu psu należy się, aby od czasu do czasu wysłać go na przycinanie pazurów, oczyszczanie łapek, skrócenie sierści (szczególnie latem) czy porządne kąpanie. Najlepiej w takim przypadku wybrać się do profesjonalnego psiego SPA. Jak wybrać to naprawdę dobre? 4 zasady wybierania dobrej placówki:

1. Zachowanie właściciela/pracownika – w polskich warunkach w psich SPA zazwyczaj pracują sami właściciele. Jednak pomijając już to, kto wita nas i naszego pupila od progu, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na usposobienie tej osoby. To specyficzna praca, która wymaga prawidłowego podejścia do psów. Nie może być to osoba nerwowa, źle nastawiona do zwierząt, której zależy tylko na zrobieniu dobrego interesu. Właściciel/pracownik musi przywitać się z psem, uspokoić go, dać mu coś smacznego na zachętę (jeśli właściciel się na to zgadza). Warto na to zwrócić baczną uwagę, szczególnie jeśli zamierzamy zostawić pupila samego.

2. Wyposażenie – to naprawdę straszne, że zdarzają się jeszcze takie placówki, których wyposażenie prosi się o pomstę do nieba. Nieprofesjonalne narzędzia, brak wydzielonych stref, stół, który jest zwykłą ławą z jadalni – to niestety nie jest nic niespotykanego. Dobry właściciel nie powinien zostawiać swojego pupila w takim miejscu. Strach pomyśleć, jak przeprowadzony zostanie choćby najprostszy zabieg.

3. Klatki – Wiele salonów (szczególnie te większe) korzysta z klatek, w których zamykane są psy czekające na przeprowadzenie zabiegu. To tragiczne, choć wygodne rozwiązanie. Na pierwszy rzut oka trudno będzie Ci oczywiście stwierdzić obecność klatek w salonie (są chowane na zapleczu), dlatego warto o to po prostu zapytać właściciela i poprosić o możliwość zapoznania się z wyposażeniem tego miejsca. Jeśli odmówi, najpewniej ma coś do ukrycia.

4. Doświadczenie groomera – każdy profesjonalista będzie chciał pokazać ukończone kursy. Należy więc spojrzeć na ściany czy wiszą jakieś dyplomy, certyfikaty i nagrody za udział w konkursach groomerskich. Jeśli tak to doskonale. Masz już niemal pewność, że pies zostanie obsłużony profesjonalnie. Pamiętaj jednak, że żaden dyplom nie zastąpi zwykłej, ludzkiej empatii względem zwierząt.