pielęgnacja australian silky terriera

Pielęgnacja Australian Silky Terriera

Pielęgnacja Australian Silky Terriera

Jest to artykuł mający na celu przedstawienie sposobu pielęgnacji psów tej rasy. Jest on podzielony na części, powinno ułatwić przyswojenie zasad groomingu Silków. Na początek należy wspomnieć, iż szata Silków podobnie jak Yorków ma strukturę włosów i nie zawiera podszerstka, przez co jest bardziej narażona zarówno na zabrudzenia jak i uszkodzenia.

Kąpiel

1 Zabieg należy przeprowadzać co 7 – 14 dni.

2 Kosmetyki używane podczas zabiegu tylko i wyłącznie dla psów długowłosych. Najpierw należy psa polać letnią wodą a następnie nałożyć szampon. Po nacieraniu w skórę należy szampon dokładnie spłukać.

3 Następnie trzeba nałożyć odżywkę. W taki sposób pozostawiamy ją na włosach od 2 do 5 minut, aby dobrze się wchłonęła. Następnie spłukujemy.

4 Pieska owijamy w ręcznik, aby wysechł. Trzeba to robić delikatnie, aby nie zniszczyć włosów.

5 Na osuszony w taki sposób ręcznikiem włos wcieramy olejek lub odżywkę bez spłukiwania. Sprawia to że włos jest mniej podatny na uszkodzenie. Olejek nie może zażółcić włosów, dlatego warto o to zapytać.

Rozczesywanie

6 Taki mokry włos czeszemy na początek szczotką z drucianymi kolcami, następnie szerokim grzebieniem i na końcu grzebieniem gęstym

7 Aby wysuszyć psa, należy użyć suszarki, w której mamy możliwość regulacji temperatury lub po prostu pozwolić wyschnąć psu w sposób naturalny. Zbyt gorące powietrze z suszarki może poparzyć Twego pupila! Zalecane jest suszenie suszarką tylko i wyłącznie przed wystawą. Jednak i tak najlepszym i długoterminowym rozwiązaniem jest suszenie naturalne.

Pomiędzy kąpielami. Do rozczesywania włosów pomiędzy kąpielami należy używać sprayów, które to ułatwiają( mają też często te działanie ze zapobiegają elektryzowaniu się włosów), ewentualnie można używać wody. Nigdy nie należy czesać psa na sucho.

Podsumowując kosmetyki używane podczas zabiegu tylko i wyłącznie dla psów długowłosych. Najpierw należy psa polać letnią wodą a następnie nałożyć szampon.Zatem należy wcierać olejek lub odżywkę bez spłukiwania. Sprawia to że włos jest mniej podatny na uszkodzenie. Olejek nie może zażółcić włosów