Jak obciąć psu pazury?

Każdy pies musi mieć regularnie przycinane pazury. Zbyt długie mogą powodować u Twojego pupila dyskomfort podczas chodzenia a nawet ból. Do tego zabiegu najlepiej przyzwyczajać już szczeniaki, żeby później z dorosłymi psami nie mieć problemów. Sprawdź, jak to robić i jakie narzędzia będą potrzebne. Podstawy pielęgnacji. Przycinać tylko wtedy, gdy psiaki siedzą w domu, ponieważ przy regularnym ruchu pazury same się ścierają. Takie pazury najlepiej obcinać co parę dni po 2-3mm. Podczas skracania należy być bardzo ostrożnym, aby nie doprowadzić do krwawienia. Gdy już się to przytrafi, należy użyć preparatu dezynfekującego i tamującego krew. Czym obcinać pazury? Do obcinania musisz mieć odpowiedni sprzęt. Zwykłe nożyczki czy cążki się nie nadają.

Mogą wyrządzić Twojemu pupilowi sporą krzywdę - przy nieostrożnym zastosowaniu zmiażdżą pazur, który w efekcie pęknie i stworzy bardzo bolesną ranę. Jak obciąć pazury. Zanim zaczniesz obcinać psu pazury, zabierz go na długi spacer. Wybiegane i zmęczone zwierzę będzie Ci łatwiej uspokoić i zachęcić do zabiegu. Połóż go tuż obok i głaszcz aż wysuną się pazury. Należy następnie znaleźć mały rowek. Jest to część gdzie nie wolno ciąć. Weź cążki i tnij delikatnie do pazura tylko nie w szpic! Psie paznokcie obcina się od dołu ku górze, nigdy odwrotnie, więc cążki należy trzymać w taki sposób, aby dotykały poduszek łapy psa. Pamiętaj o ostrogach. Przy obcinaniu pazurów należy pamiętać też o ostrogach na tylnych łapach. Tzw. wilczy pazur to piąty, najdalej wysunięty i wystający do wewnątrz psi paznokieć. Nie wszystkie rasy go posiadają, bo jest niepotrzebny i zazwyczaj obcinany po narodzinach. Jeżeli jednak Twój pies ma ostrogi, to koniecznie trzeba je regularnie przycinać, bo ze względu na swoje położenie nie mają jak się ścierać. Z czasem może się zawijać i boleśnie wbijać w łapę.

Podsumowując zbyt długie mogą powodować u Twojego pupila dyskomfort podczas chodzenia a nawet ból. Do tego jednak zabiegu najlepiej przyzwyczajać już szczeniaki, żeby później z dorosłymi psami nie mieć problemów.Pamiętajmy, że proces ten jest bardzo istotny. 

Story Page