jak bawić się z kotem - poradnik

Jak bawić się z kotem – poradnik

Jak bawić się z kotem – poradnik

Inteligentne zabawki dla kota. Od kilku lat na rynku można zaobserwować pewne zjawisko. Mianowicie, zaczynają pojawiać się rozmaite, inteligentne zabawki dla kotów. Są one doskonałym rozwiązaniem dla kotów, które są bardzo aktywne, a jednocześnie ich kondycja jest na tyle dobra, że w sposób bardzo wolny się męczą. Wysiłek psychiczny jest dużym bodźcem dla kota, który przyzwyczajony jest głównie do biegania za zabawkami. Obecnie takich zabawek jest cała masa i są dostępne w dość niskich cenach, za to satysfakcja z zapewnienia kotu rozrywki jest bardzo duża. Tak ciekawe oferty pozwalają zabić rutynę i zmienić sposób w jaki koty spędzają czas. Idealnym przykładem takiej zabawki to wielopoziomowy tunel w którym kot może toczyć kulki. Aktywność a kot wychodzący. W sytuacji, gdy chcemy zapewnić kotom wychodzącym aktywność, nie jest to rozwiązanie aż tak konieczne. Taki kot sam z siebie ma dużo ruchu, który zapewnia sobie najzwyczajniej spacerując po okolicy, polując na żywe, drobne stworzenia takie jak myszy i inne gryzonie oraz wchodząc w interakcje z innymi kotami. Warto jednak zawsze zapewnić kotu rozrywkę również w domu, aby nawiązać z nim więź. Kot zwykle takiej zabawy nie odmówi, o ile zostanie do niej odpowiednio zachęcony. Pupilowi trzeba zapewnić nawet do półtorej godziny zabawy dziennie, a zwłaszcza, gdy sprawa dotyczy kotów młodszych. Najlepiej jak zabawa będzie odpowiednio podzielona na wiele krótkich aktywności, aby nie wymagała zawsze naszej obecności. Dlatego właśnie warto posiadać różnego typu zabawki, które okresowo należy rotować chowając ich część na jakiś czas. Idealnym rozwiązaniem jest także wychowywanie 2 kotów, gdyż wtedy większość zabaw koty zapewnią sobie same.

Częstotliwość i długość zabawy powinniśmy dostosować do ochoty, charakteru i wieku kota. Kocięta będą bawić się o wiele dłużej i aktywniej dzięki temu, iż są w takim wieku.

Podsumowując są one doskonałym rozwiązaniem dla kotów, które są bardzo aktywne, a jednocześnie ich kondycja jest na tyle dobra, że w sposób bardzo wolny się męczą. Wysiłek psychiczny jest dużym bodźcem dla kota, który przyzwyczajony jest głównie do biegania za zabawkami.